Novinky

701 ENDURO A SUPERMOTO MY17

Od října budou od výrobce k diispozici nové modely 701 Enduro a 701 Supermoto modelového roku 2017. Bližší technické info viz odkazy.

TESTOVÁNÍ 701 ENDURO

Zájemci o vyzkoušení novinky MY16 - 701 ENDURO mají možnost o víkendovém testování 10.6.-13.6.2016. VÍCE K AKCI ZDE

VÝSTAVA MOTOCYKL 2016 PRAHA  

Zveme naše příznivce na výstavu MOTOCYKL 2016 do Prahy - Holešovic, kde budeme ve střední hale prezentovat aktuální enduro modely (FE350 a TE300)  i novinku Husqvarna Supermoto 701.

AKČNÍ CENY HUSQVARNA MY16

U jednotlivých modelů naleznete nové aktuální ceny modelů Husqvarna.

TESTOVÁNÍ HUSQVARNA ENDURO MY16

Vážení příznivci značky Husqvarna. Na sobotu 22.8.2015 jsme pro Vás připravili v Cítově možnost testování nových enduro modelů Husqvarna 2016. Zájemci o vyzkoušení jednoho z modelů TE125, TE300, FE250 či FE350 se mohou hlásit a registrovat dle propozic v odkazu včetně preferovaného termínu testování (dle zásady kdo dřív přijde, ten dřív jede... :-) ). Bližší informace včetně propozic a naleznete zde

 


 

CHARAKTERISTIKA HUSQVARNA ENDURO MY2016

V úzké souvislosti s dalšími sportovními úspěchy  nové endura modelové řady Husqvarna 2016 uvádí pozoruhodná zlepšení. Aktualizace motoru, podvozku a tlumičů zaměřené na zlepšení výkonnosti offroad zajišťuje nejvyšší stupeň vývoje Enduro jaký je nyní k dispozici.
  

Ostrá a moderní kapotáž se švédským designem, high-tech podvozky a motory, přepákování, prémiové komponenty spolu s dlouhými servisními intervaly a vysokou spolehlivostí, plus největší objemy palivové nádrže na trhu jsou příkladem toho že výrobce Husqvarna Motorcycles dále rozvíjel modely endura MY16.

Od lehké a superagilní dvoudobé  TE 125 až po dech beroucí výkon 4-dobé FE 501, premiová Endura Husqvarna opět nabízí sedm modelů k uspokojení potřeb jak závodníků, tak i víkendovým uživatelům. Díky snadné ovladatelnosti podporují tyto motocykly jezdce v každé situaci a neexistuje lepší volba pro průkopníky nového terénu.

Spolu s offroadovými závodními týmy Husqvarna, dodávali zkušení designéři a inženýři neúnavně důležité aktualizace pro nadcházející modelový rok. Rozsáhlý vstup impulsů do inovací modelů 2016 přišel z nejvyšší úrovně závodníků Husqvarny - ať již to byli v Enduro 2 World Champion Pela Renet, Extreme Enduro hvězda Graham Jarvis a AMA National Enduro mistra Andrew DeLong. Znalosti získané ze soutěží jsou základem zlepšení modelů Husqvarna 2016.

Vylepšení podvozku, pérování a motoru poskytují lehčí, pohodlnější a konkurenceschopnou jízdu. Modernizované geometrie a revidované nastavení, v kombinaci se standardně dodávaným přepínačem map na řídítkách zlepšily živost a manévrovatelnost, a tím i sebedůvěru a kontrolu nad motocyklem.

Na všech 2016 Enduro modelech je nová lehčí osa předního kola o průměru 22 mm s optimalizovaným upevněním a nahrazuje předchozí 26 mm osu s tím, že nabízí lepší stabilitu a lepší předo-zadní cít. Kratší svorka osy také pomáhá zlepšit funkci vidlice.

Vysoce kvalitní, černě eloxované CNC obráběné svorníky vidlice na všech modelech nyní nabízí 22 mm offset. Jsou navrženy tak, aby rovnoměrně distribuovaly upínací sílu na každý tlumič vidlice a v kombinaci s novou přední osou a upánáním zajišťuje zlepšenou ovladatelnost a stabilitu. Svorníky také umožňují čtyři pozice řídítek tak, aby vyhovovaly potřebám široké škály jezdců.

Pro doplnění osy předního kola a úpravě svorníků vidlice, 4komorové tlumiče - nyní ve čtvrtém roce výroby - byly dále zaměřeny na zlepšení tlumení, ovladatelnost, hladký chod a pohodlí jezdce. Snadný přístup k nastavení volby poskytuje rychlé úpravy na cestách. Vysoký výkon DCC (Dual Compression Control) zadního tlumiče s přepákováním vyroben WP má revidované nastavení a dokonale odpovídá změněné geometrii a nastavení, které umožňuje jezdci vedení motocyklu s důvěrou.

Upravená lehká šestistupňová převodovka s enduro specifickým poměrem byla zavedena u všechny modelů endura s cílem zajistit snadné a přesné řazení. V kombinaci se spojkovým systémem DDS a prémiovým Brembo hydraulickým systémem znamená, že u řady enduro MY16 zajišťuje plynulé řazení a konsistentní práci spojky. Pro modelový rok 2016 má u FE 450 a FE 501 spojkový koš o 80 gramů lehčí hmotnost.

Úpravy na mazacím systému na FE 250 a FE 350 zlepšují mazání v extrémních podmínkách a zároveň pomáhají předcházet škodám při překročení úrovně olejové náplně.

Další vylepšení pro rok 2016 je patrné na nových chráničích vidlice, standardním přepínači map zapalování, GFK kotoučích brzd vpředu i vzadu, lehčí paprsky s úsporou hmotností 100 g, sportovní vzhled modře eloxovaného Supersprox 2K řetězového kola, nový povrch sedadla a nakonec nové barvy a grafiky které odrážejí  tradiční barvy Husqvarna.

 

PŘEHLED MY16 ENDURO AKTUALIZACE

Nové 22 mm přední osa
22 mm offset svorníků vidlice
Revidované nastavení 4komorové vidlice
Nová nastavení zadního tlumiče
Nové chrániče vidlice s grafikou
Upravená převodovka na FE 250 a FE 350
Upravená DDS spojka na FE 450 a FE 501
Standardní přepínač map
Upravený systém mazání na FE 250 a FE 350
Nový přední a zadní disk kotoučové brzdy
Nové lehké dráty kol
Modře eloxovaná rozeta
Nový potah sedadla s vysokým-gripem z odolného materiálu
Nové barvy a grafika